V ústeckém hotelu Vladimír je k dispozici 100 lůžek jako humanitární pomoc Ukrajině

V ústeckém hotelu Vladimír je k dispozici 100 lůžek jako humanitární pomoc Ukrajině
08. 03. 2022
CPI Property Group, největší vlastník nemovitostí v České republice, Berlíně, Varšavě a regionu střední a východní Evropy, vyčlenil v rámci své hotelové skupiny CPI Hotels více než 200 dvoulůžkových pokojů na pomoc lidem zasaženým válečným konfliktem na Ukrajině. Poskytování ubytování je koordinováno s Asociací hotelů a restaurací, potažmo s Ministerstvem vnitra a také s dobrovolnickými organizacemi a sdruženími.

CPI Property Group, největší vlastník nemovitostí v České republice, Berlíně, Varšavě a regionu střední a východní Evropy, vyčlení v rámci své hotelové skupiny CPI Hotels více než 200 dvoulůžkových pokojů na pomoc lidem zasaženým válečným konfliktem na Ukrajině. Poskytování ubytování je koordinováno s Asociací hotelů a restaurací, potažmo s Ministerstvem vnitra a také s dobrovolnickými organizacemi a sdruženími.  

„S velkým pohnutím sledujeme dění na Ukrajině a velmi nás zasáhly osudy lidí, kteří za dramatických okolností opouštějí svoji rodnou zemi. Proto jsme se rozhodli pomoci a poskytnout ukrajinským uprchlíkům ubytovací kapacity v našich hotelech, konkrétně jde o téměř 450 lůžek ve více než 200 pokojích, které lze ještě rozšířit o přistýlky,“ uvedl Zdeněk Havelka, výkonný ředitel CPI Property Group.

Pomoc rodinám a uprchlíkům je v tuto chvíli rozprostřena po celé republice. Největší kapacitu nabízí ústecký hotel Vladimír, ve kterém jsme pro potřeby pomoci vyčlenili prakticky celou jeho kapacitu. Současně jsme v našich dalších deseti hotelech vyčlenili část kapacity, kterou nabízíme prostřednictvím Asociace hotelů a restaurací České republiky, resp. Ministerstvem vnitra. Jedná se například o hotely Clarion Congress Hotel Vysočany, Comfort Hotel Prague City East, Mamaison Residence Downtown Prague, Courtyard by Marriott Prague City, liberecký Clarion Grandhotel Zlatý Lev, Hotel Černigov Hradec Králové, Clarion Congress Hotel České Budějovice, Quality Hotel Brno Exhibition Centre, Clarion Congress Hotel Ústí nad Labem a Clarion Hotel Špindlerův Mlýn. Nad rámec ubytování hotelového typu nabízíme i 12 čtyřlůžkových studií s kuchyňkou v ubytovně Hloubětín.

„Dění ve světě nadále bedlivě sledujme a naši pomoc přizpůsobíme situaci a potřebám lidí, kteří prchají před válkou,“ dodal Zdeněk Havelka.