Nájemníci CPI BYTY v Ústí and Labem ušetří až 20 % za teplo díky moderním technologiím

Nájemníci CPI BYTY v Ústí and Labem ušetří až 20 % za teplo díky moderním technologiím
07. 11. 2016
Celkem 600 domácností v Ústí nad Labem čeká od letošního roku úspora v řádech desítek procent korun za teplo a teplou vodu. Důvodem jsou nové předávací stanice, kterými majitel domů – společnost CPI BYTY – nahradil původní zastaralé technologie. Investice si vyžádala 15 milionů korun.

Ústí nad Labem – Celkem 600 domácností v Ústí nad Labem čeká od letošního roku úspora v řádech desítek procent korun za teplo a teplou vodu. Důvodem jsou nové předávací stanice, kterými majitel domů – společnost CPI BYTY – nahradil původní zastaralé technologie. Investice si vyžádala 15 milionů korun.

„Předchozí dodavatel používal k dodávce tepla zastaralé předávací stanice, které umožňovaly úniky tepla a vysoké ztráty. Mnohaletá jednání však nepřinesla uspokojivé řešení, proto jsme se rozhodli k razantnímu kroku a nové stanice jsme pořídili z vlastních prostředků,“ popsal situaci technický ředitel CPI BYTY Luděk Zelinka. Investice do 32 předávacích stanic stála CPI BYTY celkem 15 milionů korun. Společnost současně vypsala výběrové řízení na nového provozovatele stanic a dodavatele tepla. Tím se stala společnost Chelys, s.r.o., Liberec, která stanice také postavila a zprovoznila.

„Očekáváme, že modernější technologie zamezí ztrátám a nájemníci ušetří v průměru 20 % na teple a teplé vodě, což je v měsíčních výdajích za chod domácnosti významná částka. Podobné výsledky máme i v dalších městech, kde proběhly velké změny v dodávkách tepla,“ podotkl Luděk Zelinka.

Velké úspory okolo 20 % ročně oproti centrálním dodávkám hlásí 1 600 domácností společnosti CPI BYTY v České Lípě, kde došlo ke změně dodavatele i způsobu vytápění již před třemi lety. Podobné změny v technologiích proběhly také v Děčíně. Technicky nejnáročnější a finančně největší investici realizuje firma CPI BYTY aktuálně v Třinci, kde dojde ve dvou etapách k napojení zhruba 300 bytů s původně plynovými ohřívači na centrální dodávku tepla pomocí výstavby nových horkovodů a předávacích stanic. Zde se kromě úspory očekávají také výhody v podobě vyšší bezpečnosti a kvality bydlení.