Společnost CPI Byty dokončila více než dvacetimilionovou rekonstrukci panelového domu v Mostě

Společnost CPI Byty dokončila více než dvacetimilionovou rekonstrukci panelového domu v Mostě
09. 03. 2022
Společnost CPI Byty, druhý největší pronajímatel nájemního bydlení v ČR, proinvestovala téměř 23 milionů Kč na rekonstrukci 12 patrového panelového domu v Mostě. Jejím cílem je postupnou rekonstrukcí všech svých objektů neustále zvyšovat standardy a zlepšovat tak komfort bydlení nájemníků. Rekonstrukce domu byla dokončena v prosinci 2021.

CPI Byty vlastní v Mostě a Litvínově 2 291 bytů a do oprav bytového fondu investuje pravidelně napříč celým portfoliem.  Dům na adrese V. Talicha 1490, který stojí nedaleko parku Šibeník či Okresního soudu, se dočkal zateplení, které nájemníkům výrazně sníží náklady na teplo a zároveň celkově zlepší vizuální identitu bytového domu. „Se stále rostoucími cenami energií se zateplování stalo naším hlavním tématem. Tento projekt jsme se rozhodli akcelerovat a do konce roku 2029 plánujeme zateplit všechny panelové domy z našeho portfolia“, říká Petr Mácha, ředitel společnosti CPI Byty, a.s.   

Vedoucí litvínovské pobočky Milan Faistl dodává: „S novým pláštěm jsme přistoupili také k renovacím lodžií, které se dočkaly nové dlažby a zábradlí. Spolu s tím došlo i k zazdění balkonků na chodbách, čímž se přispělo k další úspoře tepelné energie. V roce 2022 se zaměříme na opravu chodby v suterénu a v 1. NP.“

Společnost se při úpravách bytových domů nevěnuje pouze opravám bytových jednotek, ale klade důraz také na reprezentativní a funkční stav společných prostor. V rámci celkové rekonstrukce tak přistoupila k výmalbě vstupní chodby, položení nových podlahových povrchů či výměně osvětlení.

Současné normy a bezpečnostní předpisy splňují také dva výtahy, které prošly modernizací v nedávné minulosti.