Klientská zóna Vstup pro nájemníky

« Zpět

 

Utrácíme, aby se Vám lépe bydlelo

 

V prvním čísle magazínu se vždy vracíme k investicím uplynulého roku. I tentokrát vám chceme vystavit účet za investice, které se v loňském roce podepsaly na podobě domů a bytů, jejich okolí i bezpečnosti. Největší podíl si vyžádaly vnitřní vodovody, různé úpravy vytápění, elektroinstalace a střechy. Významnou položku tvořily vnitřní i venkovní kanalizace, výtahy, balkóny a dveře společných prostor. Došlo také na výměnu oken ve společných prostorách domů a vnitřní rozvody plynovodů. Spolu s instalací kamer, bezpečnostních služeb, ale také deratizací a údržbou okolí domů dosáhla celková částka investovaná v roce 2016 téměř 180 milionů korun.

 

 

Oblast Ústí nad Labem

 

V Ústí nad Labem se loni kromě změn ve vytápění přímo v Ústí a v Děčíně soustředili také na opravu střech bytových domů, např. na ulici Masarykova 142 nebo Londýnská 1. Pokračovalo se v revitalizaci společných prostor na ulici Londýnská, Sociální péče a v dalších lokalitách.

Zahájena byla renovace bytů v domě na ulici Sociální Péče, kde se podařilo opravit 20 bytových jednotek, další budou následovat v tomto roce. Celkové investice si vyžádaly bez mála 50 milionů korun.

 

Oblast Litvínov

 

Pobočka v Litvínově má za sebou řadu změn, včetně nových prostor Klientského centra pro nájemníky. Bytový dům na ulici Valdštejnské, někdejší ubytovna, byl zrekonstruován a nově nabízí příjemné bydlení téměř v centru města. V domech na Podkrušnohorské ulici 901–903 se opravovaly střechy, vyměnila se okna u společných prostor a v sousedních domech také vstupy. Pokračovalo se také v revitalizaci a výmalbě společných prostor nebo v instalaci kamerového systému pro větší bezpečnost ve vybraných domech. Spolu s dalšími činnostmi se investovalo přes 26 milionů korun.

 

Česká Lípa

 

V České Lípě spolkly v loňském roce opravy a drobnější investice téměř 22 milionů korun. Na ulici Okružní byla např. vyměněna plastová okna u prosklených stěn chodeb a rekonstruovány vstupy do domů. Také zde pokračovala revitalizace společných prostor a vstupů výměnami dveří, podlahových krytin, kování, zvonků, osvětlení atd.

 

Oblast Nové Město pod Smrkem

 

Nové Město pod Smrkem představuje z pohledu počtu bytů nejmenší pobočku, přesto v loňském roce utratila přes 6 milionů korun, a to především na opravu bytů v Liberci, opravu střechy v domě v Jablonci nad Nisou a na dokončení úprav společných prostor, které završila pracemi v ulici Uhelná a Mánesova v Novém Městě pod Smrkem. Součástí aktivit pobočky byla také úprava bytu na bezbariérový pro zdravotně postiženou nájemnici.

 

 

Třinec

 

V Třinci spolkla významnou část prostředků I. etapa napojení na ústřední topení a s tím spojená výstavba horkovodu a kompletní výměna vnitřních rozvodů tepla a vody, která se dotkla zhruba 150 bytů na ulicích Alešova, Čapkova, Jablunkovská a Wolkerova. V ulicích Květinová a Topolová proběhla rekonstrukce plynovodů. Soustředili jsme se také na elektriku a odstranění závad. V oblastech Nový Borek a Kanada došlo k obnově vodovodu. Pokračovaly také úpravy vchodů a společných prostor, např. v ulicích Okružní, Svibická, Sosnová, Topolová, Pražská nebo Štefánikova, a výměny výtahů. Došlo k výměně analogových domofonů za nové digitální, které fungují lépe a navíc snižují výpadky všech bytů na minimum. V Českém Těšíně byla opět posílena bezpečnost a čistota domů instalací dalších kamer, což umožnilo investovat také do nových výtahů. Celkové investice přesáhly 74 milionů korun.

 

 

Vytisknout