Tiskové zprávy


Elektronická aukce energií a plynu pro nájemníky CPI BYTY očekává úsporu až desítek procent

17. 6. 2013

Třinec, Český Těšín – Přes 30 % na elektřině a více než 22 % v zemním plynu. Tolik ušetřily české domácnosti, které se zapojily do sdružené elektronické aukce organizované společností eCENTRE na konci dubna tohoto roku. Částku 7,6 milionů korun ušetřilo celkem 665 domácností díky sdružení svých poptávek a elektronické soutěži mezi dodavateli. Společnost CPI BYTY připravila ve spolupráci s eCENTRE pilotní e-aukci v Třinci a Českém Těšíně, kdy hodlá spojit své síly také s městem Třinec. Vůbec první elektronická aukce pro domácnosti v bytech soukromého vlastníka proběhne v červenci. Sběr podkladů byl již zahájen.

CPI BYTY vydává dluhopisy v objemu 3 miliardy korun

15. 5. 2013

Společnost CPI BYTY, druhý největší vlastník a správce bytového fondu v České republice, vydává projektové dluhopisy v celkovém objemu tří miliard korun. Kompletní realizaci vydání a prodeje dluhopisů zastřešuje Raiffeisenbank. Dluhopisový program nabízí ve čtyřech emisích atraktivní výnos, různou dobu splatnosti a vysoké zajištění nemovitostmi.

Změna dodavatele a technologie výroby tepla v České Lípě přinese úsporu až 20 % ročně

22. 4. 2013

Společnost CPI BYTY zahájila instalaci nového technologického zařízení ve svých bytových domech v souvislosti se změnou  dodavatele tepla a teplé vody u téměř 1 600 bytů v České Lípě. Dlouho připravovaný projekt na sídlišti Sever bude realizován v průběhu tohoto roku. CPI BYTY od nového řešení očekává především výraznou úsporu v nákladech na teplo ze strany nájemníků, a to až o 20 %, a nezávislost na monopolním dodavateli v případě vyjednávání dodavatelských podmínek.

Mnohamilionový účet za uzavřenou ubytovnu v Ústí nad Labem

4. 2. 2013

V pondělí 4. února 2013 si společnost CPI BYTY převzala objekt v ulici Čelakovského v Ústí nad Labem, který od 1. února neoprávněně obývali někdejší podnájemníci ubytovny a aktivisté, údajně hájící zájmy těchto obyvatel. K poslednímu lednu byla ukončena nájemní smlouva mezi vlastníkem domu a provozovatelem ubytovny, který se o ubytovnu nestaral, čímž zároveň zanikly podnájemní smlouvy obyvatel ubytovny. Přestože byli lidé na ubytovně se situací obeznámeni již v listopadu loňského roku, odmítli se po uplynutí výpovědní lhůty odstěhovat. Situace se vystupňovala v pátek 1. února, kdy aktivisté zabránili vstupu vlastníka do objektu a převzetí nemovitosti.

Prohlášení CPI BYTY k neoprávněnému pobytu osob v objektu v Ústí n.L.

1. 2. 2013

Společnost CPI BYTY v pátek 1. února dopoledne odpojila bývalou ubytovnu v Čelakovského ulici v Ústí nad Labem od zdrojů energie a vody. Učinila tak na základě smluv s dodavateli, jejichž lhůta vypršela o den dříve. V objektu se dále neoprávněně zdržuje několik původních obyvatel ubytovny, kteří se po jejím uzavření odmítli odstěhovat, a aktivistů, kteří údajně hájí zájmy těchto obyvatel.